Chcesz wiedzieć jakie są moje talenty?

Updated: Nov 3, 2020

Czy ma znaczenie, że to tutaj opiszę dla Ciebie? Myślę, że tak, szczególnie jeśli jeszcze się dobrze nie znamy.


To co tu zobaczysz to wyniki testu StrengthsFinder Instytutu Gallupa. I tak na pierwszych miejscach jest u mnie:


1. Empatia „Osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Empatii, potrafią wyczuwać uczucia innych ludzi, wyobrażając sobie, że są na ich miejscu i w ich sytuacji. Potrafisz wyczuwać emocje otaczających cię ludzi. Potrafisz odczuć to, co czują inni, jak gdyby ich emocje były twoimi. Potrafisz intuicyjnie patrzeć na świat oczyma innych ludzi i podzielać ich punkt widzenia. Nie musisz się jednak z nimi zgadzać. Niekoniecznie też jest ci żal z powodu ich kłopotów - byłoby to wówczas współczucie, a nie empatia. Nie zawsze aprobujesz wybory, jakich dokonują ludzie, chociaż je rozumiesz. Ta instynktowna zdolność do rozumienia ma ogromną siłę. Słyszysz niewypowiedziane jeszcze pytania. Przewidujesz czyjeś potrzeby. Podczas, gdy inni mają trudności ze sprecyzowaniem swoich myśli, ty zawsze zdajesz się wiedzieć, jakich słów użyć i jaki ton im nadać. Podsuwasz ludziom odpowiednie określenia, które pomogą im wyrazić - przed sobą i innymi - to, co czują. Pomagasz im wyartykułować ich emocjonalne życie. Wszystko to sprawia, że przyciągasz ludzi”


2. Współzależność

„Osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Współzależności, wierzą w powiązanie wszystkich rzeczy. Są przekonane, że istnieje bardzo mało zbiegów okoliczności, a prawie każde zdarzenie ma swoje znaczenie. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Jesteś o tym przekonana, ponieważ w głębi duszy wiesz, że wszyscy jesteśmy ze sobą jakoś powiązani. Owszem, jesteśmy indywidualnościami odpowiedzialnymi za własne osądy i posiadającymi wolną wolę, ale mimo wszystko jesteśmy częścią czegoś większego. Niektórzy mogą to nazywać „wspólnotową podświadomością", a inni określać jako ducha lub siłę życiową. Ale bez względu na to, jakie określenie wybierzesz, masz przeświadczenie, że nie jesteśmy oderwani ani od siebie nawzajem, ani od ziemi, ani od życia na niej. Takie poczucie jedności niesie w sobie pewien rodzaj odpowiedzialności. Skoro wszyscy jesteśmy częścią jakiejś dużej całości, nie możemy krzywdzić innych, ponieważ oznacza to, że będziemy również krzywdzić samych siebie. Nie wolno nam wykorzystywać innych, ponieważ wówczas sami będziemy wykorzystywani. Nie wolno nam też zadawać cierpienia innym, ponieważ to my będziemy cierpieć. Świadomość takiej odpowiedzialności tworzy twój system wartości. Jesteś delikatna, troskliwa, tolerancyjna. Będąc przekonaną o jedności rodzaju ludzkiego, budujesz mosty pomiędzy ludźmi o odmiennych kulturach. Wrażliwa na ową "niewidzialną siłę" możesz dawać innym poczucie komfortu, że nasze jednostajne życie ma jakiś cel. Dokładny przedmiot twojej wiary będzie zależał od tego, jak zostałaś wychowana oraz kultury, niemniej jednak ta wiara zawsze jest silna. W obliczu tajemnic życia podtrzymuje ona na duchu ciebie i twoich przyjaciół”


3. Bliskość „Osobom, które szczególnie wyróżnia cecha Bliskości, sprawiają radość bliskie relacje z innymi. Czerpią głęboką satysfakcję, pracując z przyjaciółmi nad osiągnięciem jakiegoś celu Potrzeba trwałych relacji z ludźmi określa twoje podejście do znajomości i przyjaźni. Krótko mówiąc, cecha ta sprawia, że ciągnie cię raczej w stronę tych, których już znasz. Niekoniecznie stronisz od nowych znajomości - możesz mieć inne silne cechy, które powodują, że cieszysz się sytuacją, w której obcy stają się twoimi znajomymi - ale ogromną przyjemność i siłę czerpiesz z przebywania w pobliżu twoich serdecznych przyjaciół. Nie krępuje cię emocjonalna zażyłość. Gdy już zostanie nawiązana jakaś znajomość, świadomie zachęcasz do jej pogłębiania. Chcesz, żeby twoi przyjaciele dobrze cię poznali i ty chcesz dobrze ich znać. Chcesz rozumieć ich uczucia, cele, obawy, marzenia, chcesz także, żeby oni rozumieli twoje. Zdajesz sobie sprawę z tego, że taki rodzaj stosunków międzyludzkich wiąże się z pewnym ryzykiem - możesz dać się zdominować - ale jesteś gotowa je podjąć. Dla ciebie przyjaźń ma wartość tylko wtedy, jeżeli jest autentyczna. Jedynym sposobem, żeby się o tym przekonać jest zaufać drugiej osobie. Im więcej macie wspólnego, tym więcej razem ryzykujecie. Im więcej razem ryzykujecie, tym więcej możliwości wykazania, że wasza troska jest autentyczna. To są twoje kroki w stronę prawdziwej przyjaźni i chętnie je podejmujesz”


4. Odpowiedzialność „Osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Odpowiedzialności, czują się psychicznie odpowiedzialne za to, co zadeklarowały się zrobić. Są wewnętrznie zobowiązane takimi wartościami jak uczciwość i lojalność. Twoja cecha Odpowiedzialności sprawia, że czujesz wewnętrzny obowiązek dotrzymania danego słowa. Jeśli już zaangażujesz się w coś - na mniejszą lub większą skalę - czujesz się emocjonalnie zobowiązana doprowadzić sprawę do końca. Od tego zależy twoje dobre imię. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz się wywiązać z obietnicy, automatycznie szukasz sposobu zrekompensowania tego „poszkodowanej" osobie. Przeprosiny nie wystarczą. Tłumaczenie się nie wchodzi w grę. Nie zaznasz spokoju, dopóki nie dojdzie do zadośćuczynienia. Twoja sumienność - twoja niemal obsesja, aby dobrze wykonywać powierzone ci zadania - oraz nienaganne zasady etyczne składają się na twoją reputację osoby absolutnie niezawodnej. Przy wyznaczaniu nowych obowiązków ludzie będą najpierw zwracać się do ciebie, ponieważ wiedzą, że dzięki tobie zadanie zostanie wykonane. Gdy przychodzą lub będą przychodzić do ciebie, musisz dokonywać selekcji. Twoja chęć zgłaszania się na ochotnika może czasami skutkować tym, że bierzesz na siebie więcej niż powinnaś”


5. Rozwijanie Innych

„Osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Rozwijania innych, rozpoznają i wspierają potencjał, który tkwi w ludziach. Dostrzegają każdą oznakę rozwoju i czerpią z nich satysfakcję. Gdy wchodzisz z ludźmi w kontakt, chcesz im pomóc poznać smak sukcesu. Szukasz sposobów na stawianie ludziom wyzwań. Obmyślasz interesujące doświadczenia, które mogą rozwijać ich zdolności i pomóc im w rozwoju. Przez cały czas wypatrujesz wyraźnych oznak postępu - zmian w zachowaniu, drobnych postępów w umiejętnościach, przebłysków doskonałości lub płynności tam, gdzie do tej pory wszystko szło jak po grudzie. Twoim zdaniem te małe kroki naprzód - dla innych niewidoczne - są wyraźnym przejawem rozwoju i realizacji możliwości. Te oznaki postępu u innych są dla ciebie źródłem energii. Dają ci siłę i satysfakcję. Z czasem wiele osób będzie szukało zachęty i wsparcia z twojej strony, ponieważ będą widzieli, że twoja pomoc dla nich jest szczera, a dla ciebie samej stanowi źródło nagrody”


6. Elastyczność „Nie znaczy to, że nie masz planów. Prawdopodobnie je masz. Ale dzięki twojej Elastyczności chętnie reagujesz na potrzeby danej chwili nawet, jeśli spychają cię w niezaplanowanym kierunku. W przeciwieństwie do niektórych osób nagłe żądanie czy też nieprzewidziane trudności nie denerwują cię. Jesteś na nie przygotowana. Są one nieuniknione. Co więcej, w pewnym sensie ich oczekujesz. Z natury jesteś osobą bardzo elastyczną, która potrafi być produktywna wówczas, gdy praca wymaga działania na wielu frontach jednocześnie”


7.Indywidualizacja „Dzięki temu, że jesteś tak bardzo wyczulona na mocne strony innych ludzi, potrafisz z każdego wyciągnąć maksimum. Gdy informujesz kogoś o swoich obserwacjach odnośnie jego wyjątkowych cech wiesz, że będzie ona chciała odkryć w sobie coś więcej” *źródło opisu poszczególnych talentów pochodzi z www.gallup.com

A jakie są Twoje talenty? Robiłam kiedyś warsztaty, na których określaliśmy jakie są nasze talenty. Była praca z rekwizytami żeby "wyjść z głowy", wspomnienia z dzieciństwa, retrospekcje.

Dziś wiem, że dużo łatwiej jest mi ze świadomością swoich mocnych stron, talentów. Rozumiem dlaczego coś się działo tak jak się działo. Skąd takie moje postrzeganie świata. A na pytanie "jak żyć droga Redakcjo?" Odpowiadam ...no... zdecydowanie łatwiej mi z tą wiedzą żyć. I pracować. Na tym bazuję prowadząc Vedic Art i muzykoterapie. Zapraszam Cię do spotkania podczas sesji online, w realu, grupowo i indywidualnie.

Dobrego dnia dla Ciebie.

26 views0 comments